נפתח מחזור 1 של תכנית Navigator לסטארטאפים בתחום התעופה והתיירות

Cockpit, זרוע השקעות ההייטק, שהקימה אל על, וזרוע ההשקעות של חברת התעופה JetBlue - JetBlue Technology Ventures, הודיעו היום על פתיחת המחזור הראשון של תכנית ה-Navigator, תכנית האצה בינלאומית עבור סטארוטאפים בתחומי ה Air Travel - תעופה ותיירות.

עם סיום תהליך המיון לתכנית, שבמהלכו הוגשו בקשות הצטרפות ע"י סטרטאפים מ-25 מדינות, הוזמנה לארץ רשימה מצומצמת של סטארטאפים ל-3 ימי "בית הספר לטיסה" בישראל, בהם עברו מיונים קפדניים כחלק מתהליך הבחירה הסופי. הצוותים, שהגיעו מרחבי העולם, עברו פגישות אישיות עם היחידות העסקיות הרלוונטיות להם באל על ואף לקחו חלק בוועדת השקעות אקסקלוסיבית, שהוקמה ע"י קוקפיט ומנתה כמה מהמשקיעים המרכזיים בסטארטאפ אקוסיסטם הישראלי, שהעניקו את חוות דעתם המקצועית.

בסופו של התהליך ולאחר בדיקות מקיפות של סטארטאפים מספקטרום רחב של תחומים כגון: דיגיטל, IT, סייבר, Revenue Management, פינטק, ועוד, נבחרו לתוכנית 5 סטארטאפים בעלי טכנולוגיה חדשנית וייחודית.

במסגרת התוכנית, יפעלו הסטארטאפים במשך כ-3 חודשים בישראל וחודש נוסף בסיליקון וואלי ויזכו להציג את המיזמים שלהם לאנשי מפתח בתעשיית התעופה העולמית. עם סיום התכנית הבינלאומית, שאורכה 44 חודשים, תיבחן תמיכת המשך בדמות מקום עבודה ופיתוח עסקי למימוש שיתופי הפעולה שייווצרו, לתקופה של 8 חודשים נוספים עבור החברות בוגרות התכנית, שיעמדו בקריטריונים שונים.

ה-Navigator יאפשר לחברות גישה בלתי אמצעית אל תעשיית התעופה והתיירות, תוך אפשרות להציג ולבחון באמצעותן בזמן אמת את המוצר שפיתחו.

כמו כן, Cockpit ו-JetBlue ישקיעו בכל סטארטאפ כ-50 אלף דולרים ויחשפו את החברות המובילות בתעשייה לטכנולוגיות החדישות  ביותר בתחומי פעילותן, תוך אפשרות לשותפויות אסטרטגיות והשקעת משאבים וידע בחברות הצעירות. עבור הסטארטאפים, שיצטיינו במהלך השתתפותן ב- Navigator ולאחריו, תיבחן האפשרות להשקעות המשך ע"י 2 הגופים.

הסטארטאפים שנבחרו ל-Navigator

Cambiu ישראל
הסטארטאפ, שהוקO ב-2016, מהווה שוק ראשון וחדשני עבור פתרונות לעסקאות המרת מטבע באופן פעיל, ללא צורך בבנקים.  אנשים רבים לוקחים את שיעורי העמלות הגבוהים של השוק כמובן מאליו, למעשה, המחירים הגבוהים הללו הם בעיקר בשל כשל שוק. Cambiu נוצר כדי לעזור לתקן את כשל שוק זה ע"י שינוי האופן בו אנשים ממירים מטבעות.

Voyjer ישראל
הסטארטאפ, שהוקם ב-2015, מספק תכניות נסיעה מותאמות אישית ע"י מומחים מקומיים מהימנים ברחבי העולם. נוסעים יכולים להיכנס לאתר החברה ולתאר את הטיול בו הם מעוניינים. לאחר מכן, המטיילים מתאמים עם אחד המומחים המקומיים, שמספק עבורם תכנית טיול מלאה ומותאמת למשך זמן השהייה שלהם ביעד המבוקש, בעלות של דולרים בודדים ליום. תכנית הטיול יכולה לכלול גם מידע על בתי מלון ושירותי השכרת רכב, וכמו כן כרטיסי רכבת, כרטיסים להופעות, שירות הזמנת שולחן למסעדה ועוד.

30SecondsToFly  ארה"ב
הסטארטאפ, שהוקם ב-2015, מהווה את דור העתיד של עולם התוכנות הארגוניות ע"י פיתוח טכנולוגיית בינה מלאכותית. הטכנולוגיה החדשנית, שהסטארטאפ פיתח, שעונה לשם "Clair", תעזור לארגונים בגדלים שונים לנהל ולפקח על הוצאות ונתוני נסיעות, תוך כדי הזמנת נסיעות עסקיות לקבוצה. ״Clair״ משתלבת עם כל פלטפורמות התקשורת העיקריות: Slack פייסבוק מסנג'ר,סקייפ,סמס, ווואטסאפ.
SeatAssignMate ארה"ב
הסטארטאפ, שהוקם ב-2015, מגדיר מחדש ומשנה את הדרך בה הכרטיס אלקטרוני / דוא"ל עובד מאז הומצא לפני 30 שנה. הסטארטאפ מספק פתרונות מסחר אלקטרוני (ecommerce) בשילוב טכנולוגיות דוא"ל אינטראקטיביות, שמגדירות מחדש את חווית הנוסע ואת התקשורת בין חברות תעופה ותיירות לנוסעים.

SWITCH.CM בריטניה
הסטארטאפ מתמחה בארכיטקטורת API לבתי מלון והפצתה. הסטארטאפ מספק כלים ייחודיים לחברות תעופה כדי למכן את תהליך הזמנות חדרי מלון ותחבורת קרקע במקרים של שיבושי טיסות (IROP). הפלטפורמה שלו היא הפלטפורמה הראשונה בעולם מסוגה ב-Agoda 5.0 XM והראשונה שצירפה בהצלחה את Expedia property API & sort API.

2-37[1].jpg

הנרי חן ויינשטיין, (בתמונה משמאל),מנכ"ל Cockpit: ״המחזור הראשון של ה- Navigator מורכב מקבוצה מרגשת ומגוונת של סטארטאפים, שנבחרו בקפידה מתוך למעלה מ-255 מדינות. חברות אלו מעצבות את עתיד עולם ה-AirTravel ע"י שימוש ב- Fintech, AI, API Tech, Personalization ועוד.

עצם החיבור בין תל אביב ועמק הסיליקון, שניים ממרכזי הסטארטאפים המובילים בעולם, מאפשר לשותפים שלנו לרתום את כוחה של החדשנות כדי להישאר בחוד החנית של התעשייה. זהו רק המחזור הראשון אבל אנו כבר רואים איך השתתפות ב-Navigator מהווה הזדמנות ייחודית עבור יזמים מכל העולם״.
 
בוני סימי, נשיאת JetBlue Technology Ventures: "אנו שמחים לשתף פעולה עם Cockpit במטרה לחבר בין 2 מרכזי יזמות מובילים בתחום התעופה השוכנים בת"א ובסיליקון וואלי דרך תכנית הNavigator.

ע"י שילוב של מומחיות טכנולוגית בתחום התעופה עם פלטפורמות ממשיות והיכולת לסייע בפיתוח רעיונות חדשניים לתעשייה,  אנו, ללא ספק, נמצאים במקום אידיאלי בו באפשרותנו לסייע לסטארטאפים לעצב את העתיד של עולם התעופה העולמי".